Flexit Liquid 500 ml.

19,90 €
S DPH
Príchuť
Množstvo
Na sklade nie je dostatok produktov

Nutrend Flexit Liquid je tekutá kĺbová výživa s komplexným zložením
  • Doručenie nad 49€ ZDARMA! Doručenie nad 49€ ZDARMA!
  • Možnosť výmeny alebo vrátenia tovaru až do 14 dní Možnosť výmeny alebo vrátenia tovaru až do 14 dní
  • Overený Slovenský obchod Overený Slovenský obchod

Výhody:
- PRE OSOBY, U KTORÝCH SÚ KĹBY A VÄZIVOVÉ TKANIVÁ VYSTAVENÉ ZVÝŠENÉMU RIZIKU OPOTREBENIA A NÁMAHE (PRI ŠPORTE, NADVÁHE)
- OSOBY SO ZNÍŽENOU POHYBLIVOSŤOU ALEBO ÚNAVOU KĹBOV
- DOPLNENIE VÝŽIVY V POÚRAZOVÝCH STAVOCH
- PRE OSOBY SO ZNÍŽENÝM PRÍJMOM VÁPNIKA
- DOPLNENIE A OBOHATENIE VÝŽIVY PRI KĹBOVÝCH PROBLÉMOCH

Nutrend Flexit Liquid je tekutá kĺbová výživa s komplexným zložením. Obsahuje glukozamín sulfát, chondrotin sulfát, kolagénne bielkoviny a peptidy, aminokyseliny, MSM, kyselinu hyalurónovú. Nutrend Flexit Liquid slúži pre doplnenie a obohatenie výživy pri kĺbových problémoch, osoby s rizikom opotrebenia a námahy kĺbov (pri športe, nadváhe), osoby so zníženou pohyblivosťou alebo únavou kĺbov. Ochranný a regeneračný systém spojivového a kostného tkaniva (kĺby, kĺbové puzdrá, chrupavky, šľachy, väzy ...).

Charakteristika účinných látok:
Kolagénna bielkovina (hydrolyzát želatíny) - zdroj širokého spektra aminokyselín a peptidov, spolupôsobiacich pri tvorbe kolagénu, celkom nevyhnutných pre správny vývoj, výživu a ochranu chrupaviek všetkých kĺbov, kvalitu vlasov, kože a nechtov. Vo výrobku je použitý výhradne 97% enzymaticky štiepený hydrolyzát želatíny s vysokou biologickou hodnotou. Na rozdiel od nehydrolyzovaných bielkovín, ktoré musí organizmus v tráviacom trakte sám hydrolyzovať (štiepiť), je hotový hydrolyzát želatíny vysoko funkčný, okamžite využiteľný a ľahko stráviteľný.

Glukozamín je látka telu vlastná, ktorá sa v organizme tvorí z krvného cukru. Je dôležitý pre pohyblivosť kĺbov, zhráva rozhodujúcu úlohu pri syntéze spojivových tkanív, obmedzuje katabolické procesy v kĺbových chrupavkách. Glukosamín je prekurzor chondroitínu.

Chondroitín sulfát - základný stavebný kameň pre výstavbu a obnovu spojivových tkanív. Jeho dostatok chráni chrupavky proti deštrukcii a poškodeniu.

Kyselina hyalurónová - v chrupavke je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty - kĺbovej tekutiny, ktoré dodáva mäkkosť, pružnosť a mazľavosť. Štruktúra molekuly kyseliny hyaluronovej spôsobuje jej schopnosť aj pri nízkej koncentrácii viazať mnoho molekúl vody za tvorby viskózneho gélu, ktorý pojivovým tkanivám prináša schopnosť odolávať vonkajšiemu tlaku.

MSM (methylsulfonylmethan) - organická zlúčenina síry, ktorá sa bežne vyskytuje v ľudskom tele. Zúčastňuje sa pri tvorbe štruktúry vlákien kolagénu. Vďaka svojej antioxidačnej aktivite napomáha brániť poškodzovaniu chrupavky vplyvom voľných radikálov. Síra v MSM napomáha tvorbe základných aminokyselín metionínu a cysteínu.

L-Prolín - aminokyselina nevyhnutná k tvorbe kolagénu, urýchľuje regeneráciu poškodených chrupaviek a väziva.

Vitamíny C, B6, D3 - podporujú životne dôležité funkcie, stimulujú nápravné pochody a prispievajú k odolnosti organizmu.

Vápnik - nevyhnutný pre výstavbu kostí.

Horčík - pôsobí spolu s vápnikom, potrebný pre nervovú a svalovú činnosť, takzvaný "protistresový minerál".

Dávkovanie:
Pre ochranu kĺbov užite 1 x 15 ml Nutrend Flexit Liquid  denne, ráno hneď po prebudení.
Pri zvýšenom opotrebovaní užite 2 x 15 ml Nutrend Flexit Liquid denne, ráno hneď po prebudení a na lačno medzi jedlami.

 

Nutričné hodnoty

 

100 ml

Dávka - 15 ml

Energetická hodnota

345 kJ/81  kcal

52  kJ/12  kcal

Bílkoviny

2 g

0,3 g

Sacharidy

18 g

2,7 g

Cukry

17 g

2,6 g

Tuky

0 g

0 g

Nasycené mastné kyseliny

0 g

0 g

Vláknina

0 g

0 g

Sodík

0 g

0 g

Glukosamin hydrochlorid

10 000 mg

1500 mg

Methyl sulfonyl methan

2 000 mg

300 mg

Chondroitin sulfát

1 000 mg

150 mg

L-Prolin

1 000 mg

150 mg

Glycin

1 000 mg

150 mg

Kyselina askorbová (vitamin C)

480 mg = 600% ddd

72 mg = 90 % ddd

Kyselina hyaluronová (sodná sůl)

25 mg

3,8 mg

 

 

 

ddd... doporučená denní dávka


Zložky:
FLEXIT LIQUID  příchuť citron: voda, fruktóza, glukosamin hydrochlorid, chondroitin sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), L-Prolin, glycin, vitamin C (kyselina L - askorbová), aroma, regulátory kyselosti kys. citronová a kys. jablečná, konzervanty sorban draselný a benzoan sodný, kyselina hyaluronová (sodná sůl), sladidla acesulfam K a sukralóza. Alergeny: korýši.

FLEXIT LIQUID  příchuť pomeranč: voda, fruktóza, glukosamin hydrochlorid, chondroitin sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), L-Prolin, glycin, vitamin C (kyselina L - askorbová), aroma, regulátory kyselosti kys. citronová a kys. jablečná, konzervanty sorban draselný a benzoan sodný, kyselina hyaluronová (sodná sůl), sladidla acesulfam K a sukralóza, barvivo ß-karoten. Alergeny: korýši.

Doplňujúce informácie o produkte: Ak výrobok obsahuje príchute, môže sa nutričné zloženie mierne líšiť v závislosti od príchute. Skladujte na suchom a chladnom mieste bez prístupu priameho slnečného žiarenia, mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť výrobku je vyznačená na obale (EXP, mesiac, rok). Výrobok je vyhotovený v priestoroch, v ktorých sa spracúva mlieko, sója, vaječné bielka a arašidy. Pred užívaním konzultujte so svojim telovýchovným lekárom. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Produkt nie je náhradou vyváženej pestrej stravy.

Nový produkt
991201155

Špecifické referencie

ean13
8594014866100