Bcaa Complex 300 g

15,71 €
S DPH
Príchuť
Množstvo
Na sklade nie je dostatok produktov

Scitec Nutrition BCAA Complex s dominanciou leucínu
 

Možnosť výmeny alebo vrátenia tovaru až do 14 dní

 

Doručenie nad 49€ ZDARMA!

 

Overený Slovenský obchod

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), menovite leucín, izoleucín a valín, tvoria dôležitú skupinu aminokyselín. Aminokyseliny BCAA patria pre ľudské telo medzi 9 esenciálnych aminokyselín z toho dôvodu, že si ich samo nedokáže vytvoriť. Jediným zdrojom týchto aminokyselín je naša každodenná strava a doplnky výživy.

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom tvoria viac než 35% zásob esenciálnych aminokyselín vo svalových bielkovinách. Leucín, izoleucín a valín, sú nenahraditeľnými aminokyselinami, ktoré môžeme zabezpečiť z rozličných zdrojov potravy bielkovinového charakteru. Klasické BCAA produkty obsahujú leucín, izoleucín a valín v typickom pomere 2:1:1. Novým štandardom pri BCAA produktoch na trhu je ale dominantný pomer leucínu, 8:1:1, v porovnaní s ostatnými aminokyselinami s rozvetveným reťazcom. Pri tomto pomere už nie je potrebné pre zabezpečenie vyššieho príjmu leucínu dávku ďalej zvyšovať.

Naša BCAA COMPLEX formula sa ale nezastaví len pri novom pomere BCAA aminokyselín! Glutamín patrí svojou popularitou medzi zložky vyššej kategórie, a preto sme ho do našej formule aj pridali k možnosti zvýšenia jeho príjmu. Pre zlepšenie komplexnosti našej formule sme pridali aj aminokyselinu l-alanín, ktorá zaostáva čo sa týka pomeru obsahu v živočíšnych bielkovinách len za leucínom. L-alanín sa vyskytuje vo veľkej miere hlavne v mäse. Na záver je BCAA COMPLEX aj zdrojom vitamínu B6, ktorý prispieva? k:
- Regulácii hormonálnej aktivity
- Normálnej tvorbe energie výmenou látok
- Tlmeniu vyčerpanosti a pocitu únavy
- Normálnej činnosti imunitného systému
- Správnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu
- Správnej tvorbe červených krviniek

?Vedecky dokázané, Tvrdenia povolené Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA).

Dávkovanie:
Užívajte 1 dávku Scitec Nutrition BCAA Complex, úplne rozpustenú v 300 ml vody. Scitec Nutrition BCAA Complex sa odporúča užiť  tesne pred tréningom, alebo počas jeho trvania. Užitie ďalšej dávky Scitec Nutrition BCAA Complex je možné kedykoľvek, keď je pre maximalizáciu bielkovinovej syntézy potrebný príjem aminokyselín, napr. každé tri hodiny, ak sa doplnenie leucínových zásob neuskutoční z denného príjmu stravy.

Každá dávka (10 g) obsahuje:
Energia 41 kJ/ 10kcal
Sacharidy 2,4 g
Tuky celkom 0 g
Vitamín B6 1,7 mg
L-leucín 4000 mg
L-izoleucín 500 mg
L-valín 500 mg
L-alanyl 125 mg
L-glutamín 125 mg
Vitamín B6 1,7mg

Zložky:
L-Leucine, Dextrose, Acidifier (Citric Acid), Flavoring (Lemon), L-Isoleucine, L-Valine, L-Alanine, L-Glutamine, Artificial Sweeteners (Acesulfame-K, Sucralose), Coloring (Riboflavin), Pyridoxine HCl

Doplňujúce informácie o produkte: Ak výrobok obsahuje príchute, môže sa nutričné zloženie mierne líšiť v závislosti od príchute. Skladujte na suchom a chladnom mieste bez prístupu priameho slnečného žiarenia, mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť výrobku je vyznačená na obale (EXP, mesiac, rok). Výrobok je vyhotovený v priestoroch, v ktorých sa spracúva mlieko, sója, vaječné bielka a arašidy. Pred užívaním konzultujte so svojim telovýchovným lekárom. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Produkt nie je náhradou vyváženej pestrej stravy.

Nový produkt
991201972

Špecifické referencie

ean13
5999100008083